Gece Görüşlü Kamera Ürün Görseli

Araç içi kamera zorunlu mu?

 

Kısacası … Ön camınıza bir araba kamerası takılıyor ve önünüzdeki yolu kaydediyor. Aracınızın çakmaklığına bağlanırlar (aynı zamanda aküye kablolu da olabilirler) tıpkı bir uydu navigasyonunda olduğu gibi. Aracınızı açıp kapattıkça otomobilin aküsünü boşaltmayı önleyen otomatik başlatma ve durdurma ile sürekli kayıt olurlar. Bazı kameraların, arabaya bağlı olmadan sınırlı bir süre kayıt yapabilen bir pili vardır. Tüm kameralar, video çekimlerinizle dolu hafıza kartları kullanıyor. Kart dolduğunda kamera en eski video dosyalarını kaydeder (buna ilmek kaydı denir). Kart ne kadar büyük olursa, üzerinde daha fazla video depolayabileceksiniz. Örneğin, yolculuğunuzun son saatini 8GB’lık bir kartta, yalnızca 16GB’lık bir kart için 2 saat süreyle alabilirsiniz.

Kaza geçirirsem ne olur?

Bir kaza durumunda, kamera üzerindeki bir düğmeye basabilir ya da kamera dahili bir g-sensörünü kullanarak bir kazayı otomatik olarak algılar. Bu, video çekimlerini kazanın etrafına kilitleyecek ve kart dolu olduğunda üzerine yazılmasını önleyecektir. Bu, yolculuğunuza, eve giderken önemli çekimleri hala bulunduracağını bilerek devam ettirebileceğiniz anlamına gelir (buna olay kaydı denir).

Ne kaydediyorlar?

Aksi halde kamera, araba DVR’leri veya araba kara kutu kaydedicileri olarak adlandırılan araç kameraları, aracınızın ön camına monte edilen ve ileride yüksek kalitede olan yolu kaydedebilen küçük video kaydedicidir; geniş açılı bir mercek kullanarak mümkün olduğunca yolun çok görünür. Bu görüntüler, yolda yaptığınız faaliyetin bir kaydını sağlar ve bir kaza geçirmeniz için talihsiz iseniz karşı koyulamaz kanıtlar sunar.

Bu kanıt, olayları takip eden ve takip eden olayların kapsamlı bir resmini çizmek için kullanılabilir; bu da ya suçlu tarafları kovuşturmanıza ya da masumiyetinizi kanıtlamanıza ve nuzan bonusunuzu korumanıza olanak tanır. Çoğu zaman, kaza için suçlamayacağınızı kategorik olarak belirleyebilmek için kaydedilen para, kamera karşılığını ve kendilerinin karşılığında ödeme yapabilecekleri bir yatırım olduğunu ifade eder.

Bir araba kamerasını farklı kılan şey nedir?

Dash kamlarını diğer kamera türlerinden ayrı olarak belirleyen temel özellikler vardır. Örneğin, çoğu, aracınızın hareketini ölçmek ve kayıt yöntemini buna göre ayarlamak için dahili G-kuvveti sensörlerini kullanmaktadır. Bir kamera muhtemelen frenleme, kaçan manevra ya da bir çarpışmadan dolayı ani ya da ciddi hareketler tespit ederse, kamera daha sonra olayın ve etkinliğin ortaya çıkmasına neden olan bir video dosyası üretir. Çoğu marka tarafından sağlanan ısmarlama yazılımı kullanarak, araç kayıt plakası numaraları gibi argümanınızı veya iddianızı destekleyecek gerekli detayları çıkarmak için bu çekimleri kolayca gözden geçirebilirsiniz.

Diğer özellikler GPS izleme, fotoğraf çekme ve otopark korumasıdır; kameranız, park halindeyken aracınızdaki etkinliği izlemek için hareket izlemeyi kullanır. Herhangi bir önemli hareket tespit ettiyse, aracınız hiç hasar gördüğünde veya kurcalanırsa yönlendirilebilecek kısa bir video dosyası kaydeder.

Genel olarak, otomobil kameraları, emniyetli sürücülere barış sağlamak ve daha az güvenlik gerektiren yol kullanıcılarına karşı koruma sağlamak üzere tasarlanmıştır. Bunu akılda tutarak, şu anda mevcut olan tüm önemli işlevleri ve onları mümkün olan en fazla sayıda kişiye ulaştırmayı sağlayan bir dizi fiyat noktasında sunan bir dizi ürün sunmaya özen gösterdik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )