Gece Görüşlü Kamera Ürün Görseli

ARAÇ KAMERASI VE ÖZELLİKLERİ ÇEŞİTLERİ

ARAÇ KAMERASI VE ÖZELLİKLERİ ÇEŞİTLERİ

Hepimiz yürürken, bisiklet sürerken veya sürüş yaparken yaşandık. Birisi aptalca bir şey yapar ve bir kaza ya da yakınında bir özlem ile sonuçlanır, dev bir göktaşı gökyüzünde çizgilerle dolarsa ya da hoverbike sürme robotuna nadiren göz atarız . Telefonunuz cebinizde güvenli bir şekilde önbelleğe alındığında unutulmaz bir şeyler oluyor. Bu genellikle kaçırdığınız fırsatta yumruk sallamanızı bırakır.

Yol öfkesinin kurbanı mı? Bir kaza? Kamuya açık bir arazide arabanız dökülürken hiç buğudunuz olmuş muydu? Bunların hepsi bir çizgi kamına yatırım yapmak için büyük nedenler. Ve iyi birimler için yüz doların altındaki fiyatlarla, kabul maliyeti hemen hemen her bütçeye uygundur. Teknoloji herkese hitap etmese de, bir kaza talihsiz olayındaki kazanç, onu bir zorunluluk haline getirebilir. Dolayısıyla, bir kamera için piyasada iseniz veya ne için olduklarını merak ediyorsanız, bilmeniz gereken şudur

BU NE?

Bir “kamera kam” adının tam olarak adını verdiği şeydir: aracınızın ön paneline veya çevresine monte edilen bir kamera. Kamlar, bir emme kupası tutucusu, doğrudan çizgi sürtünme tutacağı (bu yapışkan lastik pedler) kullanılarak kolayca bağlanır ve hatta sürüşünüz için göze çarpmayan yedek bir arka aynaya yerleştirilir. Aracınızın 12 volt sistemine ya da çakmak tellerine bağlı piller ile çalışan çizgi kamerası, günlük işiniz boyunca gördüğü her şeyi sadakatle kaydeder.

Kameralar, tek bir objektiften aynı anda ön ve arka fotokopi çekimine izin veren çok sayıda objektife kadar her akla uygun konfigürasyonda gelir. 1080p kapasiteli kamlar artık standart ücret alırken, VGA sürümleri var ve cep değiştirme için de olabilir. Tabii ki, çizgi kamları en çok otomobillerde görülürken, bu kameralar sadece otomobil endüstrisi için ayrılmış değildir. İki tekerlekli taşıt sürücülerinin kafalarına tırtıklı bir kam görmek çok yaygın bir hal aldı. Amaca yönelik kameralar, bir zamanlar pahalı spor / hareket araçları için ayrılmış olan alanı doldurmaya yavaş yavaş başlıyor . Hem bisikletçiler hem de motosikletçiler, araba sürücülerinin ne kadar tehlikeli olduğu konusunda şikayet ederler ve şimdi bunu kanıtlama şansından yararlanırlar.

NEDEN UMURSAYAYIM?

Kameranın çekimleri, her türden eğlenceli ve olumlu şey için kullanılabilir: komik makyaj plakalarının videolarını paylaşmaktan , güzel arabaların ve manzaranın çekimlerine kadar. Geçmek zorunda olduğunuz yaya tacizleri sıradan bir gidip gelişi bir Facebook vurgulama makarasına dönüşebilir. Uzun sürüşlerin harika zaman geçirmeyi kapsadığını gördük, hayvanlar sevimli işler yapıyor, fırtınalar sırasında hava durumu görüntüleri – eğlence olanakları sonsuzdur.

Ancak elbette, kaza anında kişisel kaza sigortası veya masumiyet kanıtı (veya suçluluk duygusu) durumunda video kanıtları için daha pragmatik kullanım. Seçeneklerinizi, sözünüz dışında başka bir kanıt olmadan düşünün: Sigortanızın ödemesi gerekebilir, ücretleriniz tırmanır ve pislik puan dışı olur. İnternet, trafikte araçların önünde dalış yaparak isteyenlerin videolarıyla patlayarak bir sigorta ödemesi için küçük bir yaralanma kabul etmeye doldurulur.

O NASIL ÇALIŞIR?

Çoğu çizgi kamerası basitçe elektriğe takın, aracınız ne zaman çalıyor ve video çıkartılabilir depolara otomatik olarak başlansın. Depolama limitinize geldiğinizde, sistem en eski dosyaların bitmeyen bir döngü üzerine yazmaya başlayacaktır. Elbette, dosyalarınıza coğrafi etiket eklemenin daha sofistike sürümleri vardır, böylece kayıtlarınızın yerini tespit edebilir ve ayrıca kayıtlar için hız, saat ve tarih izleyebilirsiniz. Şok sensörleri, çarpışma durumunda kayıtları etiketleyebilir ve çarpışma durumunda üzerine yazılmamalarını sağlar. Bazı kameralar bekleme modunda oturabilir ve yalnızcaEtkisi üzerine kayıt etmeye başlayın – oldukça düzgün! Birileri sizi çarpıp sonra bir park yerinde sürüp gidemeyeceğini düşünün: Kameranızdaki görüntüler, partinin kendisinden gelen çekimlerle birlikte, polise, kamçınıza kimin girdiğini takip etmesine yardımcı olabilirsiniz.

KANUN NEDEN SORUYUN VE NASIL KENDİMİ KORUMAR?

Yasa genellikle çizgi kamlarının yasal olduğunu söylüyor. İnsanın mahremiyetini ihlal etmediğin sürece iyisin. Kamuoyunda mahremiyetin makul bir beklentisi yok, tam olarak sürüş ve kayıt yaptığınız yollar burada. Aslında, bir kaza mahallinde polis memurunun işini kolaylaştırma potansiyeline sahip olduğunu iddia ediyoruz.

Video bir yana, üniteniz arabada ses kaydı yapıyorsa, yolculuğunuza sistemin seyahatinizin başında olduğunu bildirmek akıllıca olacaktır.

Gerçek sözcük kullanım durumuna gelince, son zamanlarda bazı deli yol öfke davranışının kurbanı oldum. Polise başvurulduktan sonra plaka bilgisi ve araç açıklaması yapıldı. Çabucak yapılabilecek en çok şey, diğer sürücüye karşı bizim sözcüğümüz olduğu gibi diğer sürücüye bir uyarı vermekti. Bu durumda, kamera kaydı, karşı konulamaz kanıt sağladı ve polise yasal işlem başlatma yetkisi verdi.

BİLMEK İSTİYOR MUSUN?

Bazı örnekleri görmek istiyorsanız, sadece Google “Rusya kışla sürüş kış sürüyor” ve kargaşaya hazırlanın . Çevrimiçi alışveriş yapmak rahat değil mi? Endişelenme yok: Dash cam videoları çok popüler hale geldi ve Best Buy bile bu bölümde video kaydı alanına ayrılmış bir bölüm ve ekrana sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )