Gece Görüşlü Kamera Ürün Görseli

Araç Kamerası

Araç Kamerası

Günümüzün mücadele eden ekonomisinde, filo araçlarını takip etme yeteneğine sahip değil, aynı zamanda bir filo kamerasıyla sürücünün izlenmesi yeteneği de değerli bir kaynaktır. Bu teknoloji bir zamanlar küçük işletmeler için avantajlı olmak için pahalıydı, ancak Güvenlik İzinden Çift Araç Kamera DVR Sistemi , bu değerli kaynak maliyetini, genel olarak olumlu ROI ile etkili kıldı.  Bu sistem için mevcut aksesuarlar hakkında bilgi almak veya örnek kamera görüntülerinin önizlenmesini sağlayan yeni ‘Görüntüleyici’ Yazılım Demomuzu deneyin.

Araç Kamerasında

Araç Kamera HD’sinde: Yeni Özellikler

Dış Güvenlik Desteği yok

SD Kartı Otomatik Kurtarma İşlevi

WDR (Geniş Dinamik Aralık) Desteği

Daha Net Video Kalitesi

Dahili Şarj Koruyucu – Daha Fazla Ölü Pille

Dahili Wi-Fi Modülleri

Ses Kılavuzu

Kamera Koşullarında Sesli Uyarılar

HD Çözünürlük [1280 x 720p / 30fps]

Parlak Güvenlik LED’leri

Daha İyi Gece Kayıt İçin On Parlak Güvenlik LED’leri

Google Haritalar

Pin Yerleri ve Görünür Yollar Yolları

Bu iki kamera sisteminin kurulumu çok kolaydır. Aracın ön camına monte edilir ve bütün gün sürüş olaylarını yakalar. Sürücünün ön kamerayı gördüğünü izleyebilir, ancak sürücünün araçta ne yaptığını da izleyebilirsiniz. Sürücüleriniz yol yerine telefonlarına bakıyor mu? Texting’in şimdi sürüşle ilgili diğer herhangi bir hatadan daha fazla kazaya neden olduğu biliniyor. Günün tüm bilgileri fotoğraf makinesinden çıkarılarak bilgisayarınıza yüklenebilen bir SD Karta kaydedilir. Ayrıca uyarıları bilgisayarınıza otomatik olarak indirebilen yeni bir Wi-Fi bağdaştırıcısı da mevcuttur . Sürücünüzün davranışlarını izleyin: Hızlı ivmelenme, zor frenleme, hızlanma ve aracınızın daha uzun bir ömrü boyunca engelleyebilecek diğer sürüş alışkanlıkları.

Dash Kameraların Türleri

Çöp Kamerası Özellikleri ve Seçenekleri

Çizgi kameraları olarak kullanılabilecek üç temel cihaz türü vardır : amaçlı tasarlanmış gömme gezinme kameraları, dijital kameralar ve akıllı telefonlar. Bir çizgi kamerası kurmak ve tekerleğin arkasında olduğunuzda onu kaydetmek istiyorsanız, o zaman amaca yönelik bir aygıt isteyeceksiniz. Bu kategori içinde, temel, hayır fırfırlar, gelişmiş özelliklere sahip cihazlar ve çift modlu iç / dış kameralar bulacaksınız. Aranacak özelliklere gelince, bu gerçekten bütçenize ve cihazdan neyi elde etmek istediğinize bağlı.

Temel Taşıyıcı Kameralar

Çoğu çizgi kamerası bu cihazlara çoğu amaç için uygun olduğundan bu kategoriye girer ve aynı zamanda en uygun fiyatlı cihazlardır. Temel çizgi kameraları son derece hayret verici değil, aynı zamanda kullanışlı, ayarlanmış ve unutulan tip cihazlardır. Bu temel üniteler tipik olarak aracınızın elektrik sistemine sabit kablolanmıştır, ancak bunların bazıları çakmak soketine takılmak üzere tasarlanmıştır ve diğerleri dahili bir lityum iyon pil içerir.

Her durumda, temel çizgi kameraları şu şekildedir: Sürüş sırası geldiğinde sürekli kayıt yapan yerleşik veya çıkarılabilir depolama ortamına sahip video kameralar. Bu sese yeterince iyi gelirse veya sıkı bir bütçe üzerinde çalışıyorsanız, bu birimlerden birine bakmak istersiniz.

Gelişmiş Özellikler İçeren Dash Kameralar

Çöp kamaralarının çoğunluğu nispeten basit olmasına rağmen, daha gelişmiş özellik kümeleri ile gelen bu aygıtların bir alt kümesi de var.

Aranılacak ek özelliklerden bazıları şunlardır:

ses kaydı

GPS günlüğü

hız sensörleri

akselerometre

kesintisiz güç kaynakları (UPS)

Dash kameralarda bulacağınız en ilginç özelliklerden biri GPS günlüğü. Bu özelliğe sahip cihazların, aracınızın fiziksel konumunun bir video yer paylaşımı sağlamak için kullandıkları yerleşik GPS alıcıları vardır.

Bir olayın meydana gelmesinden sonra aracınızın yerini tespit etmeniz gerekiyorsa, bu yararlı olabilir.

Onlar da aracınızın bir olay sırasında seyahat ediyordu kadar hızlı bir kaydını sağlayabilir beri Hız sensörleri ve akselerometre de yararlı olabilir ve başka bir araç sizin çarparsa ve ne zaman ivme değişikliği.

Kesintisiz güç kaynağı da yararlı olabilir, çünkü olay sırasında güç kesilse bile, çizgi kameranızın kayıt işlemine devam etmesine izin verir. Bu özellik, kameranızın park halindeyken bir gözetleme cihazı olarak kullanılmasını istiyorsanız, bu da aracınızın aküsünün boşalmasını önleyeceğinizden dolayı kullanışlıdır.

Çift Kamera İç / Dış Dashcams

Bazı çizgi kameraları aslında bir kameranın dışa baktığı ve diğeri aracın iç kısmını kaydeden iki kameradır. Bu çizgi kameralarının iki ana amacı vardır:

ebeveynlerin yeni genç sürücüleriyle ilgili sekmeleri tutmalarına izin vermek

araç sahiplerinin aracının hem iç hem dışını güvenlik altına almalarını sağlamak

Yeni bir genç sürücünün ebeveyni iseniz, bu türden bir çizgi kameranız ilginizi çekebilir. Gerçekte, bu kameralar hem aracın iç kısmını (şöminenin net bir görüntüsü dahil) hem de ön camın önünden bakan bir görüntüsünü kaydeder.

Bu görüntüler genellikle, çocuğun güvenli (veya güvensiz) sürüş alışkanlıklarının bir kanıtı olan ilgili bir ebeye sağlayacak tek bir video halinde birleştirilir.

Bu tür bir ebeveyn gözetim şüphesiz gizlilik odaklı bir genç sürücüyü üzecek olsa da, ayrıcalıklar, sorumluluklar, güven ve gizlilik hakkında bir diyalog başlatma fırsatı sağlayabilir. American Family Insurance tarafından yaptırılan bir araştırmaya göre, gençler arabalarına bu cihazlar takıldıktan sonra riskli sürüş davranışlarında yüzde 70’lik bir azalma sergiledi.

Elbette, bu tip çift kamera aygıtı güvenlik açısından da yararlı olabilir.

Bu araçlardan birini aracınız park halindeyken kayıt yapmaya ayarlarsanız hem çarpma hem de kaza ve hırsızlık olayına ilişkin video kanıtını yakalayabilir.

Dashcam’ın En İyisi Türü

Her senaryoda diğerlerinden daha iyi olan hiç kimse yok dashcam olsa da, bu özelliklerden bazılarını göz önünde bulundurarak ihtiyaçlarınıza uyacak birini bulabilmelisiniz . Belki pahalı olmayan bir ünite sizin için işi halledecektir ve yüksek bir suç alanında yaşıyorsanız veya çalışıyorsanız ikili kamera modeliyle daha iyi sonuç çıkarabilirsiniz. Özellikle bir akıllı telefonunuz veya başka bir kayıt cihazınız varsa ve bir bütçeyle çalışıyorsanız, bir kamera alternatifi ile daha da iyi sonuç verebilirsiniz .

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )